Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

LOGO SUW

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach funkcjonuje system internetowej rezerwacji.

Kliknij w wybraną lokalizację aby umówić swoją wizytę - zostaniesz przekierowany do portalu rezerwacji.

 

 

Ważne informacje o ograniczeniach w funkcjonowaniu Urzędu - kliknij tutaj.

Important notice about restrictions in the work of our office - click here.

Внимание, важное объявление об ограничениях в функционировании
Силезского Воеводского Учреждения - кликните сюда.

 

Soboty paszportowe, specjalny numer i wydłużone godziny obsługi


Wakacje tuż tuż, dlatego, jak co roku, zauważalny jest wzmożony ruch w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w punkach paszportowych. Od maja do 19 czerwca w województwie śląskim zostało złożonych ponad 26 tys. wniosków i wydanych ponad 17 tys. paszportów. Aby usprawnić proces wydawania paszportów, wprowadzamy kolejne udogodnienia dla naszych klientów. Między innymi wydłużamy godziny obsługi także w lipcu oraz kontynuujemy, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, akcję „sobót paszportowych”. Uruchamiamy także specjalną Infolinię Paszportową dla osób, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport.


Soboty Paszportowe

W ramach „sobót paszportowych”, we wszystkie soboty lipca (tj. 3.07., 10.07., 17.07., 24.07. i 31.07.) a także 28 sierpnia w godzinach od 9:00 do 14:00 w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz w Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku–Białej i Częstochowie będzie można złożyć wniosek i odebrać gotowy paszport.

Ponadto w czwartki obsługa klientów w wyżej wymienionych jednostkach odbywać się będzie w wydłużonych godzinach, tj. od 7:30 do 18:00.

Przypominamy jednocześnie, że zarówno w soboty, jak i w dodatkowym czasie pracy w czwartki złożenie wniosku o paszport jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji - linki poniżej.

Odbiór paszportu będzie jednocześnie możliwy – w miarę wolnych miejsc – bez wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty (jednakże jedynie rezerwacja internetowa daje gwarancję przyjęcia w ustalonym, podczas rezerwacji, dniu).

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w siedzibie Urzędu w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie, sukcesywnie udostępniane są dodatkowe terminy rezerwacji (wizyt).


Do punktu paszportowego bez umawiania się

Co istotne, bez wcześniejszego umawiania się sprawy paszportowe można załatwić w punktach: w Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach, Tychach, Gliwicach, Raciborzu, Rybniku, Żorach, Wodzisławiu Śląskim oraz w Terenowej Delegaturze Paszportowej w Sosnowcu. Złożenie wniosku lub odbiór paszportu na terenie województwa śląskiego są możliwe również w punktach paszportowych: w Pszczynie – po umówieniu wizyty za pośrednictwem systemu Starostwa Powiatowego e-kolejka (https://kolejka.powiat.pszczyna.pl) oraz w Jastrzębiu-Zdroju - po umówieniu wizyty za pośrednictwem systemu Urzędu Miasta (https://bezkolejki.eu/umjastrzebiezdroj).


Specjalna infolinia paszportowa

Aby umożliwić sprawną obsługę paszportową, pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego koncentrują się na przyjmowaniu wniosków oraz wydawaniu paszportów. Prosimy zatem o wyrozumiałość związaną z utrudnionym kontaktem telefonicznym z poszczególnymi jednostkami. Aby jednak umożliwić Państwu uzyskanie informacji telefonicznej, uruchamiamy specjalną Infolinię Paszportową.


   32 20 77 099   


Pod ten numer mogą dzwonić osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.


Przypominamy również, że wniosek paszportowy można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w całej Polsce. Listę punktów paszportowych z terenu województwa śląskiego można znaleźć tutaj.

Rezerwacja internetowa - Katowice

 Rezerwacja internetowa - Bielsko-Biała

 Rezerwacja internetowa - Częstochowa