Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przedstawił na konferencji prasowej działania na rzecz województwa śląskiego podczas dwuletniej pracy rządu premier Beaty Szydło  / zdjęcia: B. Szwedowski
  • Data publikacji 17 listopada 2017

Dobre dwa lata!

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przedstawił działania na rzecz województwa śląskiego podczas dwuletniej pracy rządu premier Beaty Szydło.

W spotkaniu w Sali Marmurowej, na które zaproszeni zostali dziennikarze, uczestniczyli szefowie służb mundurowych, dyrektorzy jednostek administracji  zespolonej, kurator oświaty oraz dyrektor generalny i dyrektorzy wydziałów Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Dokonania, pozycja województwa śląskiego, które jest jednym z najważniejszych i najsilniejszych regionów Polski, to dwa lata ciężkiej pracy nie tylko administracji. To zasługa Polaków, mieszkańców województwa śląskiego, którzy mają w tym ogromny wkład. To ich ciężka praca, zaangażowanie na rzecz regionu i Polski – mówił wojewoda Jarosław Wieczorek. Podkreślił, że jego pracy i pracy podległych mu służb i urzędów przyświeca jeden cel – "służyć tym, którzy obdarzyli nas zaufaniem".

Wojewoda omówił efekty działań rządu na rzecz województwa śląskiego (szczegóły w załączonej prezentacji). Analizował prospołeczne programy rządowe – Rodzina 500+, Maluch +, Senior +, Za życiem, Mieszkanie + i odczuwalne już skutki społeczne po ich wdrożeniu. Bardzo dużo czasu poświęcił za zaprezentowanie działań mających wpływ na rozwój województwa śląskiego – w obszarze inwestycji infrastrukturalnych, w przemyśle wydobywczym, żegludze śródlądowej, drogownictwie i kolejnictwie. Podkreślił wagę powołania metropolii śląsko-zagłębiowskiej, która powstała dzięki determinacji rządu.

Wojewoda poinformował o finiszu prac nad kluczowym dla zrównoważonego rozwoju województwa śląskiego Programu dla Śląska.  Omówił dobre zmiany w szkolnictwie i ochronie zdrowia, a także pochwalił służby, w tym szczególnie policję, za zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom województwa śląskiego. – 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie, to najlepsze podziękowania za Państwa pracę – podkreślił.

Wojewoda wskazał też na korzystne zmiany w obszarze kultury i sportu, a także ochrony środowiska. Na końcu zwrócił się do urzędników i przedstawicieli służb mundurowych:  - Dwa lata rządów PiS pod przewodnictwem prezesa Rady Ministrów, Pani Beaty Szydło, to lata bardzo ciężkiej pracy. Nie byłoby takich wyników, takiej dobrej pozycji gospodarczej województwa śląskiego, gdyby nie Państwa praca. Za to chciałbym ogromnie podziękować – podkreślił.

 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Nazwa pliku Wielkość Data dodania
Prezentacja dwóch lat dokonań rządu premier Beaty Szydło w województwie śląskim 11.88 MB 2017-11-17 14:09:49
Wróć