Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wizyta laureatów konkursu „Od powrotu Śląska do Macierzy do współczesności, czyli historia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego” w ŚUW /fot. A. Księżnik/
  • Data publikacji 9 września 2022

Zwycięzcy konkursu historycznego z wizytą w ŚUW

Urząd odwiedzili dziś laureaci konkursu „Od powrotu Śląska do Macierzy do współczesności, czyli historia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego”. To osoby, które jako pierwsze odpowiedziały na pytania ukazujące się w czerwcu na łamach „Dziennika Zachodniego” wraz z serią ciekawostek oraz informacji historycznych na temat województwa i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wizyta w zabytkowym gmachu rozpoczęła się od uroczystego śniadania z wicewojewodą śląskim Robertem Magdziarzem oraz zastępcą dyrektora Biura Wojewody Aliną Kucharzewską, którzy opowiedzieli uczestnikom o roli i zadaniach wojewody, a także zdradzili kilka ciekawostek dotyczących Urzędu. Następnie laureaci wraz z przewodnikiem zwiedzili budynek, w tym jego najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia, czyli Westybul, Salę Sejmu Śląskiego i Salę Marmurową. Dotarli również do podziemi, gdzie mieli okazję zobaczyć skarbiec oraz tunel. Na zakończenie odwiedzili także Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego – tam mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca operatorów numeru alarmowego 112.

Zwycięzcy konkursu, którzy odwiedzili dziś Śląski Urząd Wojewódzki, interesują się historią, w szczególności naszego regionu, a gmach oraz jego dzieje wywarły na nich duże wrażenie.  

Galeria zdjęć

Wróć