Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Grafika gry miejskiej/materiał ŚUW
  • Data publikacji 19 października 2022

Zbierz drużynę i weź udział w historycznej grze miejskiej!

Wojewoda Śląski zaprasza do udziału w grze miejskiej pn. „Karabin i pastorał. Powrót Górnego Śląska do Polski”, która odbędzie się 22 października w Świętochłowicach.

Projekt ma na celu uczczenie obchodzonej w tym roku setnej rocznicy powrotu części ziem Górnego Śląska do Macierzy i popularyzowanie wśród mieszkańców regionu wiedzy o Plebiscycie i Powstaniach Śląskich.

Uczestnicy zabawy przeniosą się na Górny Śląsk w lata 1919–1921 i wcielą się w dziennikarzy. W trakcie gry będą musieli między innymi zebrać informacje na temat osób zaangażowanych w działalność na rzecz powrotu Górnego Śląska do Polski: polityków, działaczy społecznych, księży, urzędników. Liczymy na współpracę międzypokoleniową – gra miejska to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i poznania miejsc związanych z  historią regionu! Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

Za nami dwie edycje zabawy. Pierwsza z trzech gier zaplanowanych w ramach projektu odbyła się w Mysłowicach 8 października 2022 r., druga zorganizowana była w Katowicach tydzień później /15 października/. Teraz zapraszamy wszystkich miłośników historii i dobrej zabawy do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach!

Zapisy na grę oraz regulamin dostępne są na stronach:
– Katowice – www.grakatowice.pl,
– Świętochłowice – https://www.graswietochlowice.pl.

Projekt jest finansowany ze środków PW Niepodległa na lata 2017-2022.

Partnerzy projektu: Panteon Górnośląski, Instytut Śląski w Opolu, Muzeum Powstań Śląskich, Urząd Miasta Mysłowice, Centralne Muzeum Pożarnictwa. 

Galeria zdjęć

Wróć