Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Gra miejska  „Karabin i pastorał. Powrót Górnego Śląska do Polski” - plakat
  • Data publikacji 12 października 2022

Zbierz drużynę i weź udział w historycznej grze miejskiej!

Wojewoda Śląski zaprasza do udziału w grach miejskich pn. „Karabin i pastorał. Powrót Górnego Śląska do Polski”, które odbędą się w Katowicach (15 października 2022 r.) oraz w Świętochłowicach (22 października 2022 r.).

Projekt ma na celu uczczenie obchodzonej w tym roku setnej rocznicy powrotu części ziem Górnego Śląska do Macierzy i popularyzowanie wśród mieszkańców regionu wiedzy o Plebiscycie i Powstaniach Śląskich.

Uczestnicy zabawy przeniosą się na Górny Śląsk w lata 1919–1921 i wcielą się w dziennikarzy. W trakcie gry będą musieli między innymi zebrać informacje na temat osób zaangażowanych w działalność na rzecz powrotu Górnego Śląska do Polski: polityków, działaczy społecznych, księży, urzędników. Liczymy na współpracę międzypokoleniową – gra miejska to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i poznania miejsc związanych z  historią regionu! Na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody.

Pierwsza z trzech gier zaplanowanych w ramach projektu odbyła się w Mysłowicach 8 października 2022 r. Teraz zapraszamy wszystkich miłośników historii i dobrej zabawy do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach!

Zapisy na grę oraz regulamin dostępne są na stronach:
– Katowice – www.grakatowice.pl,
– Świętochłowice – https://www.graswietochlowice.pl.

Projekt jest finansowany ze środków PW Niepodległa na lata 2017-2022.

Partnerzy projektu: Panteon Górnośląski, Instytut Śląski w Opolu, Muzeum Powstań Śląskich, Urząd Miasta Mysłowice, Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Galeria zdjęć

Wróć