Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Grafika akcji pn. Wojskowe wyzwanie - mat. MON.GOV.PL
  • Data publikacji 3 lipca 2019

Wojskowe Wyzwanie – zostań żołnierzem na jeden dzień

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć, jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – ta wiadomość skierowana jest właśnie do Ciebie.

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

Bezpłatne zajęcia pod hasłem „WOJSKOWE WYZWANIE” prowadzone będą w godzinach od 10.00 do 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzecie będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych. Nauczycie się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby wstąpić do wojska.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.


TERMINY I JEDNOSTKI:
13 lipca

20 lipca

27 lipca

3 sierpnia

10 sierpnia

17 sierpnia

24 sierpnia

 

/na podst. informacji ze strony:
www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wyzwanie-wojskowe/

 

 

Wróć