Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 30 sierpnia 2017

Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Na zaproszenie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka znów gościła dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ponad setka dzieci ze świetlic środowiskowych.

To drugie takie spotkaniem, które odbyło się pod hasłem „Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim”, pierwsze miało miejsce 14 lipca br.

Tym razem wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaprosił do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego dzieci ze Środowiskowego Centrum Pomocy w Bielsku-Białej, Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach i Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci w Siemianowicach Śląskich. To dzieci, które rzadko mają okazję do spędzenia w sposób atrakcyjny wakacji. Dziś – podobnie jak w lipcu - czekało na nie wiele atrakcji.

 Dzieci w grupach zwiedziły też najciekawsze miejsca Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, m.in. Salę Boazeryjną, Salę Marmurową, Westybul, Salę Sejmu Śląskiego. Atrakcją była dla nich także historyczna winda paciorkowa, tunel wiodący do skarbca i skarbiec, a także fotobudka, w której wykonywały zdjęcia. Dzieci zaproszone zostały też do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie obsługiwany jest numer alarmowy 112.

Dzieci podjęte zostały też poczęstunkiem i otrzymały drobne upominki oraz certyfikaty uczestnictwa w „Wakacjach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim”, a na koniec wizyty w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zrobiły wspólne zdjęcie z I wicewojewodą Janem Chrząszczem na schodach Westybulu.

Ostatnim punktem programu „Wakacji w ŚUW” była wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie przygotowano dla dzieci m.in. pokazy psów, motocykli i radiowozów oraz sprzętu policyjnego.

Galeria zdjęć

Wróć