Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 14 lipca 2017

Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Na zaproszenie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka gościła dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim ponad setka dzieci ze świetlic środowiskowych.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaprosił do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Przystań” w Orzeszu, Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Dziupla”, Świetlicy Socjoterapeutycznej „Kryjówka” w Tarnowskich Górach oraz świetlicy środowiskowej działającej w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojszowach. To dzieci, które rzadko mają okazję do spędzenia w sposób atrakcyjny wakacji. Dziś czekało na nie wiele atrakcji.

- Mam nadzieję, że dziś będzie mogli przeżyć bardzo fajną przygodę – powiedział wojewoda, witając w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przybyłe dzieci z ich opiekunami. Wojewoda opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca. Podkreślił, że znajdują się w blisko stuletnim, zabytkowym gmachu, w którym jest wiele ciekawostek. Wspólna fotografia z wojewodą dopełniła ten punkt wizyty.

Następnie odbył się pokaz filmu o historycznym gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.  Dzieci w czterech grupach zwiedziły też najciekawsze miejsca Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, m.in. Salę Boazeryjną, Salę Marmurową, Westybul, Salę Sejmu Śląskiego. Atrakcją była dla nich także historyczna winda paciorkowa, tunel wiodący do skarbca i skarbiec, a także fotobudka, w której wykonywały zdjęcia. Dzieci zaproszone zostały też do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie obsługiwany jest numer alarmowy 112.

Dzieci podjęte zostały też ciepłym poczęstunkiem i otrzymały drobne upominki oraz certyfikaty uczestnictwa w „Wakacjach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim”.

Ostatnim punktem programu „Wakacji w ŚUW” była wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie przygotowano dla dzieci m.in. pokazy psów i koni policyjnych, radiowozów oraz sprzętu.

 

Galeria zdjęć

Wróć