Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 13 listopada 2017

W Gołkowicach otwarto posterunek policji

W Gołkowicach, nadgranicznej miejscowości w gminie Godów, otwarto dzisiaj posterunek policji. Stróże prawa będą korzystać z wyremontowanych i wyposażonych w nowy sprzęt kwaterunkowy oraz teleinformatyczny pomieszczeń w byłej siedzibie straży granicznej. Powstanie w tym miejscu posterunku jest odpowiedzią na oczekiwania samorządowców i potrzeby mieszkańców. Dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnego samorządu oraz kierownictwa śląskiego garnizonu, mieszkańcy Gołkowic mają w swojej miejscowości ponownie jednostkę policji.

W uroczystym otwarciu nowego posterunku, w którym aktualnie pełni służbę siedmiu stróżów prawa, wziął udział wicewojewoda śląski Mariusz Trepka. Wśród gości nie zabrakło również kadry kierowniczej katowickiej komendy wojewódzkiej oraz wodzisławskiej policji, a także przedstawicieli władz samorządowych i służb mundurowych.

To jest piękna i uroczysta chwila dzisiaj dla tej gminy […] że po tylu latach w tym miejscu będzie nowy posterunek […] aby mieszkańcy gminy czuli się bezpiecznie. Policjantom służącym w tym posterunku życzę spokojnej służby i aby mieli zawsze na uwadze słowa przysięgi, którą składają, wstępując w szeregi policji – mówił wicewojewoda Trepka.

Chodzi o to, by mieszkańcy gminy […] mieli możliwość łatwiejszego kontaktu z policjantami i przez to lepszą możliwość zgłaszania i sygnalizowania o zdarzeniach, o zagrożeniach na jakie napotykają w miejscu zamieszkania, z jakimi stykają się w swojej gminie – podkreślał komendant powiatowy policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Jarosław Grudziński. Z kolei szef śląskich mundurowych, nadinsp. Krzysztof Justyński, dodał, że zgodnie z koncepcją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji, polska policja musi być bardziej otwarta na społeczeństwo oraz bliższa mieszkańcom. Ten cel realizują uruchamiane w całym kraju posterunki.

Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście mogli zobaczyć, w jakich warunkach będą pełnili służbę gołkowiccy policjanci. Następnie dla uczestników przygotowano dodatkową atrakcję: występy artystyczne dzieci w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Gołkowicach. Była to też okazja do wręczenia nagród dla dzieci, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Gołkowicach przy udziale wodzisławskich policjantów. Konkurs nawiązywał do kampanii profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Tematem przewodnim konkursu był Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci i Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, które obchodzone są właśnie w listopadzie. Nagrody za najlepsze prace konkursowe wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach i Wójt Gminy Godów./z wykorzystaniem materiałów KWP w Katowicach/

Galeria zdjęć

Wróć