Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wręczenie odznaczeń państwowych /fot. A. Księżnik/
  • Data publikacji 1 lipca 2021

Uroczyste wręczenie odznaczeń

Dzisiaj w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyły się dwie uroczystości, podczas których wręczono odznaczenia państwowe. Zgromadzeni otrzymali wyróżnienia z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka oraz wicewojewody Roberta Magdziarza.

Aby to wręczenie odznaczeń było kulminacyjnym punktem w ramach podziękowania za Waszą pracę, za Wasz trud, za Wasz obowiązek dla bliźniego – powiedział wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, który wręczył odznaczenia podczas pierwszej uroczystości.

Wśród wyróżnionych, którym odznaczenia nadał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, znaleźli się zasłużeni dla Niepodległej, na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz na rzecz społeczności lokalnej.

Zdrowie jest największym skarbem – oby go nigdy Państwu nie brakowało, a za Wasz trud i pracę zawsze były czynione gorące podziękowania – życzył odznaczonym wicewojewoda Robert Magdziarz.

W ramach drugiej uroczystości wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wręczył odznaczenia państwowe pracownikom szpitala tymczasowego w Katowicach. Wśród nich znaleźli się lekarze, pielęgniarki i pracownicy służby zdrowia zasłużeni na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz zwalczania zagrożeń biologicznych. Zostali oni uhonorowani Złotymi i Srebrnymi Krzyżami Zasługi, a specjalne odznaczenie – Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości – trafiło do Piotra Grazdy, dyrektora szpitala MSWiA w Katowicach, który kierował szpitalem tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Nie będzie takiego słowa, które wyrazi realne podziękowania, ale wierzcie mi, że od października ubiegłego roku wszyscy wierzyliśmy, że to, co robimy ma głęboki sens. Ogromne wyzwanie, które stanęło przed dyrektorem szpitala tymczasowego było wyłącznie poświęcone temu, żeby zbudować obiekt, gdzie możemy chociaż jedno życie ocalić – mówił wojewoda. Podziękował też wszystkim wyróżnionym za ich postawę i gotowość do pracy podczas pandemii. – Był taki moment, gdzie w zasadzie na was ciążyła większość odpowiedzialności za to, żeby każdy obywatel miał szansę uzyskać pomoc – zaznaczył.

Dzisiejsze uroczystości, które rozpoczęły się od odegrania hymnu narodowego, uświetnił występ Orkiestry Wojskowej w Bytomiu.

Galeria zdjęć

Wróć