Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Szkoła do hymnu. Razem z uczniami zaśpiewali wojewodowie/fot. B. Szwedowski i F. Nowakowski
  • Data publikacji 8 listopada 2019

Szkoła do hymnu. Razem z uczniami zaśpiewali wojewodowie

Prawie 4 miliony uczniów i blisko 380 tys. nauczycieli z ponad 19 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych brało dzisiaj udział w przedsięwzięciu „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie dzisiaj o symbolicznej godzinie 11:11 czterozwrotkowego hymnu narodowego. W akcji wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który wraz z wychowankami Miejskiego Przedszkola nr 61 w Katowicach zaśpiewał „Mazurka Dąbrowskiego”. Hymn RP wybrzmiał też w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach. Tu wspólnie z uczniami zaśpiewał wicewojewoda Robert Magdziarz.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tej akcji. W tym roku bardzo dużo placówek zgłosiło się, by wspólnie o 11:11 zaśpiewać hymn Polski. W naszym województwie ponad 340 tys. uczniów bierze udział w akcji – powiedział wojewoda Jarosław Wieczorek. – Wspaniale jest być tutaj dzisiaj z najmłodszymi dziećmi i wspólnie odśpiewać hymn. Jestem pewny, że jak będą dorosłymi ludźmi, to również w sercu ten hymn im pozostanie – dodał wojewoda.

W naszym województwie do akcji przystąpiło ponad 340 tys. uczniów i 32 tys. nauczycieli z ponad 1700 szkół.

W tegoroczną akcję oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, a także z krajów europejskich, takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

Warunkiem uczestnictwa w akcji „Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej. Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. 

 

/z wykorzystaniem materiałów MEN/

Galeria zdjęć

Wróć