Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 17 lipca 2017

Święto Policji

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji.

W uroczystościach wzięli udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.

- Przeglądałem informacje o polskiej Policji. Natrafiłem na wyjątkową zakładkę. Na stronie Komendy Głównej Policji jest zakładka z podziękowaniami. Tam są setki, tysiące podziękowań obywateli za Waszą pracę, za to że niejednokrotnie nie baliście się, poza obowiązkami wynikającymi ze służby, narażać swoje zdrowie i życie, ratując topiących się, wydobywając osoby z płonących budynków, reanimując. To jest prawdziwy dowód Państwa pracy. I myślę, że nie będzie dużym nadużyciem jak te podziękowania będą również od mieszkańców naszego regionu, od mieszkańców województwa śląskiego, bo to im służycie, dla nich pracujecie. Pan minister w swoim słowie złożył podziękowania dla Waszych najbliższych i dla rodzin. To prawda, nie wolno zapominać o tych, którzy na co dzień podczas zawodowych obowiązków dodają wam sił – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, dziękując śląskim policjantom za ich służbę.

Ten wyjątkowy dzień był okazją do wręczenia medali i awansów na wyższe stopnie oficerskie, które najlepsi funkcjonariusze śląskiego garnizonu Policji odebrali z rąk wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

Święto Policji to bardzo ważny dzień nie tylko dla funkcjonariuszy, ale i dla samych obywateli. Trudno przecenić działania tych, którzy nierzadko z narażeniem własnego życia chronią państwo i jego mieszkańców. To właśnie dzięki działaniom Policji w Polsce utrzymywany jest porządek, a obywatele mogą czuć się spokojnie i bezpiecznie.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w dniu rocznicy powołania w międzywojniu Policji Państwowej. Po II wojnie światowej obchodzone 7 października jako Święto Milicji Obywatelskiej, przywrócone przez Sejm 21 lipca 1995 roku.

Galeria zdjęć

Wróć