Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 12 stycznia 2018

Starostowie o zdrowiu

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego odbył się w Wiśle. W posiedzeniu wziął udział wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który podziękował starostom za dotychczasową współpracę. - Mija właśnie 2 lata, odkąd zostałem powołany na urząd wicewojewody. Te lata były z mojego punktu widzenia bardzo owocne, jeśli chodzi o współpracę w Państwem, którą sobie bardzo cenię - mówił wicewojewoda Chrząszcz. Podziękował starostom za pracę przy Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, dodając, że wnioski były bardzo profesjonalnie przygotowane, wspomniał także o współpracy przy programie "Za życiem".

- Proszę jednocześnie, by korzystać z programu Senior+ i mam nadzieję, że kolejny program, Mieszkanie+, będzie dobrze realizowane wspólnie z samorządami. Chcę także Państwa zachęcić do zaangażowania się w program "Niepodległa". To szczególny projekt i zależy nam, aby pojawiły się w nim pomysły nie tylko z samego serca Śląska, ale także z Podbeskidzia i Częstochowy - wyjaśniał wicewojewoda Jan Chrząszcz. Poinformował starostów, iż wojewoda, podobnie jak w zeszłym roku, przekazał środki  na zakup 6 karetek oraz na sprzęt do kompresji klatki piersiowej. - Wiem, że i ambulansy, jak i te urządzenia będą efektywnie wykorzystywane na potrzeby ratowania zdrowia i życia mieszkańców miast i powiatów -podkreślał.   

Temat zdrowia zdominował konwent. Starostowie otrzymali informacje na temat ratownictwa medycznego. - W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę zespołów ratownictwa ze 155 na 161. Utworzono 6 nowych podstawowych zespołów z miejscem stacjonowania w Łękawicy, Sławkowie, Gliwicach, Zabrzu, Knurowie i Mykanowie - relacjonowała Monika Kozieł, pracownik Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.  

Galeria zdjęć

Wróć