Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 17 stycznia 2018

Spotkanie noworoczne wojewody z korpusem konsularnym

W westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dziś coroczne spotkanie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka z przedstawicielami korpusu konsularnego z południa Polski. W spotkaniu uczestniczył też wicewojewoda Mariusz Trepka oraz Adam Ostalecki, dyrektor generalny Urzędu.

- Ta wymiana doświadczeń i refleksji, możliwa podczas dzisiejszego spotkania, jest niesłychanie istotna z punktu widzenia wzajemnych relacji oraz wzajemnej współpracy - podkreślił w trakcie powitania wojewoda Wieczorek. 

Celem spotkania była prezentacja planów na bieżący rok oraz rozwijanie bliższej współpracy. Podczas swojego wystąpienia wojewoda zaprosił dyplomatów do włączenia się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz udziału w organizowanych z tej okazji wydarzeniach. Wspomniał także o przygotowaniach do uroczystości w 2022 roku, kiedy to minie równo 100 lat od powrotu części Górnego Śląska do Polski. Na zakończenie złożył zebranym noworoczne życzenia.

W imieniu dyplomatów głos zabrała dziekan korpusu dyplomatycznego Adrienne Körmendy, Konsul Generalna Węgier w Krakowie. W swoim wystąpieniu podkreśliła ogromne znaczenie przypadającej w tym roku rocznicy dla polskiego społeczeństwa. Odniosła się również do Śląska jako regionu szczególnie istotnego dla Polski.   

Całość spotkania uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wzbogaconej wokalem Justyny Hubczyk, podczas którego obok repertuaru rozrywkowego zabrzmiały także wiązanki pieśni śląskich i patriotycznych.

Galeria zdjęć

Wróć