Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 18 stycznia 2018

Śląscy policjanci podsumowali 2017 rok

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się narada podsumowująca pracę śląskiej policji w 2017 roku. W spotkaniu uczestniczył wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, a także komendant główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

- Za ten 2017 rok chciałbym bardzo serdecznie podziękować Państwu, polskiej Policji, bo dzięki Państwa służbie mieszkańcy województwa śląskiego czują się bezpiecznie. Wasza służba to służba wymagająca, ale i pełna niebezpieczeństw i dlatego należą Wam się bardzo serdecznie podziękowania – zwrócił się do śląskich policjantów wicewojewoda Trepka, który docenił rok ciężkiej pracy i złożył funkcjonariuszom życzenia na kolejne 12 miesięcy. - Aby obywatele w dalszym ciągu doceniali Państwa służbę i abyście byli zawsze gotowi do niesienia pomocy (…) Niech ten 2018 rok, który jest rokiem bardzo wyjątkowym, bo to jest rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, aby też w naszym województwie przebiegał w spokoju i wszystkie uroczystości, jakie są i będą zaplanowane w tym roku, aby Państwa służba mogła dobrze i sprawnie zabezpieczyć. Tego i sobie i Państwu życzę”.

Podczas narady zaprezentowano wyniki śląskiego garnizonu, najważniejsze wydarzenia i inicjatywy zrealizowane w 2017 r., a także podsumowano pracę Wydziału Prewencji oraz pionu kryminalnego i logistyki. Wyróżnione zostały również jednostki, które w minionym roku osiągnęły najlepsze wyniki, czyli Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie i Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie. Za szczególnie dobre rezultaty pracy do powyższych jednostek trafiły nowe radiowozy.

Komendant Wojewódzki Policji Krzysztof Justyński podkreślił podczas spotkania, że w roku 2017 o prawie 6,5 tys. zmniejszyła się w regionie liczba przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. Śląscy funkcjonariusze wykryli także w zeszłym roku więcej przestępstw gospodarczych, korupcyjnych i narkotykowych.

Galeria zdjęć

Wróć