Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 18 maja 2017

Rusza nowa strona internetowa Urzędu

Już dziś każdy zainteresowany będzie mógł przetestować nową odsłonę strony internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Stworzona w całości przez pracowników Urzędu, ma za zadanie w jasny, przejrzysty i interaktywny sposób przedstawiać usługi oferowane obywatelom.

Aktualna, powstała przed kilku laty, strona internetowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego nie spełnia już oczekiwań. Nowa ma być bardziej przejrzysta, a główny nacisk został położony na usługi Urzędu adresowane do jego klientów, z których najważniejsze są prezentowane na głównej stronie w tzw. „kafelkach”.

Na razie powstało sześć „kafelków” adresowanych do klienta indywidualnego (to: „Paszporty”, „Cudzoziemcy”, „Obywatelstwo", „Archiwum”, „Bezpieczeństwo” oraz „Wszystkie usługi”) oraz 9 „kafelków” adresowanych do klienta instytucjonalnego (to: „Zdrowie – instytucje”, „Szkolenie kierowców”, „Budownictwo – instytucje”, „Gospodarka nieruchomościami Skarbu Państwa”, „Gospodarka przestrzenna”, „Spółki wodne”, „Inwestycje publiczne”, „Zarządzanie kryzysowe” i „Zabezpieczenie społeczne”).

Nowa, testowa strona Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego jest wzorowana na stronie www.obywatel.gov.pl. Jej autorami są urzędnicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy przygotowali stronę w ramach swoich obowiązków w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Przygotowanie nowej strony nie zostało, jak poprzednio, zlecone firmie zewnętrznej, tym razem więc powstała bez dodatkowych kosztów.

Od dziś uruchamiamy też nowe serwisy społecznościowe Urzędu – obok działającego już Facebooka, pojawią się Twitter i Instagram.

Nowa strona przez kilka najbliższych tygodni dostępna będzie w formie testowej pod adresem: www.nowastrona.slask.eu. Zaznaczamy, że prezentowane tam treści są w trakcie opracowywania i mają charakter poglądowy. Aktualne, wiążące informacje znajdują się na obecnej stronie Urzędu (www.archiwalnastrona.slask.eu).

Każdego użytkownika nowej i obecnej strony zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat testowanej witryny poprzez wysłanie krótkiej wiadomości pod adres: nowastrona@katowice.uw.gov.pl.

Do lamusa też przejdą skrzynki, do których klienci Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wrzucali ręcznie pisane uwagi na temat jakości obsługi w Urzędzie. Od poniedziałku, 22 maja, w Biurze Obsługi Klienta pojawi się konsola systemu „Happy or not”, gdzie szybko, poprzez naciskanie odpowiednich przycisków, tzw. popularnych emotikonów, będzie można wyrazić swe zadowolenie lub dezaprobatę z jakości świadczonych przez Śląski Urząd Wojewódzki usług. Poziom satysfakcji klienta – dzięki błyskawicznemu informatycznemu przetworzeniu danych – będzie codziennie monitorowany, a z wyników poziomu satysfakcji będą wyciągane wnioski, pozwalające jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przetestuj nową stronę i oceń ją!

Galeria zdjęć

Wróć