Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

ŚUW
  • Data publikacji 12 marca 2020

Przeczytaj nim przyjdziesz do urzędu!

Szanowni Państwo,

w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, prosimy o rozważenie możliwości ograniczenia osobistych wizyt w Urzędzie.

Zachęcamy Państwa do kontaktu w prowadzonych sprawach poprzez korespondencję tradycyjną lub elektroniczną, a także kontakt telefoniczny.

W przypadku bezwzględnej konieczności osobistej wizyty w Urzędzie prosimy o wcześniejsze umówienie się z pracownikami zajmującymi się Państwa sprawą (link do książka telefonicznej urzędu tutaj).

Dla Państwa bezpieczeństwa od 13 marca 2020 r. wprowadzamy również czasowe zmiany w  organizacji obsługi klientów Urzędu.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi poszczególnych usług m. in.: spraw paszportowych, pobytu cudzoziemców, obywatelstwa, koordynacji świadczeń rodzinnychszczegółowe informacje tutaj.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją prosimy również o bieżące śledzenie informacji zamieszczanych na stronie internetowej Urzędu.

Przypominamy o funkcjonującej całodobowo infolinii NFZ, pod którą można uzyskać informacje ogólne o koronawirusie – tel. 800 190 590.

OD 13 MARCA 2020 ROKU DO ODWOŁANINA

Organizacja obsługi paszportowej w województwie śląskim

  1. W Oddziałach w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie będzie prowadzona obsługa paszportowa wyłącznie klientów zarejestrowanych w systemie rezerwacji internetowej.
  2. W Terenowej Delegaturze Paszportowej w Sosnowcu oraz w punktach paszportowych w Bytomiu, Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju, Pszczynie, Raciborzu, Rybniku, Tarnowskich Górach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Żorach będzie ograniczona obsługa paszportowa klientów tylko do wydawania paszportów.
  3. Godziny pracy jednostek paszportowych pozostają bez zmian.

 Informacja dotycząca obsługi punktu paszportowego w Zawierciu

  1. Od 13 marca 2020 r. punkt paszportowy w Zawierciu będzie nieczynny do odwołania.
  2. Odbiór paszportów (dot. wniosków paszportowych złożonych w punkcie paszportowym w Zawierciu) odbywać się będzie wyłącznie po rezerwacji internetowej w Terenowej Delegaturze Paszportowej w Częstochowie, ul. Sobieskiego 7.

Informacja dotycząca obsługi punktu paszportowego w Tychach

  1. Od 16 marca 2020 r. punkt paszportowy w Tychach będzie nieczynny do odwołania.
  2. Odbiór paszportów (dot. wniosków paszportowych złożonych w punkcie paszportowym w Tychach) odbywać się będzie wyłącznie po rezerwacji internetowej w Oddziale Paszportowym w Katowicach, ul. Jagiellońska 25.

Informacja dotycząca obsługi punktu paszportowego w Pszczynie

  1. Od 16 marca 2020 r. punkt paszportowy w Pszczynie będzie nieczynny do odwołania.
  2. Odbiór paszportów (dot. wniosków paszportowych złożonych w punkcie paszportowym w Pszczynie) odbywać się będzie wyłącznie po rezerwacji internetowej w Oddziale w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40.

Podjęto również decyzję o zawieszeniu bezpośredniej obsługi klientów z zakresu koordynacji świadczeń w Punkcie Obsługi Klienta w Katowicach przy ul. Powstańców 41a.  Od 16 marca br. zmianie ulega również organizacja telefonicznej obsługi klienta: informacje w sprawach dotyczących koordynacji świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego (świadczenie 500+) będą udzielane telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30 pod numerem telefonu 326063356.

Wróć