Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Grafika dot. programu Strzelnica w powiecie/autor: Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji
  • Data publikacji 5 września 2022

Program Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022”

Program Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego:

  • wirtualnych strzelnic -termin składania dokumentów do 16.09.2022
  • strzelnic pneumatycznych -termin składania dokumentów do 16.09.2022 r.
  • klasyczna strzelnica wielogabarytowa – termin składania dokumentów do 31.10.2022 r.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą starać się o dofinansowanie strzelnic pneumatycznych oraz wirtualnych w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2022”.

Program Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich, w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych.

Zadanie może być realizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego. Na strzelnicę pneumatyczną samorządy mogą pozyskać do 300.000,00 zł. W przypadku strzelnicy wirtualnej do 200.000,00 zł dotacji.

Warunkiem niezbędnym jest obowiązkowy wkład finansowy jednostki samorządu terytorialnego w wysokości minimum 20% całkowitego kosztu realizacji zadania.

Szczegółowe wymagania realizacji konkursów, wzór oferty realizacji i umowy znajdują się w ogłoszeniach konkursowych na stronie: 

https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/aktualnie-ogloszone-konkursy

/materiały Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji/

Wróć