Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 19 listopada 2017

Prezydent Andrzej Duda w Wiśle

Prezydent Andrzej Duda kibicował w Wiśle polskim skoczkom. Prezydentowi towarzyszył I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.
- Bardzo udany konkurs. Polacy to światowa czołówka - mówił Prezydent Andrzej Duda, który kibicował polskim zawodnikom, startującym w niedzielę w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.

Kamil Stoch zajął drugie miejsce. Naszego reprezentanta wyprzedził Japończyk Junshiro Kobayashi, a na trzeciej pozycji uplasował się Austriak Stefan Kraft.

- Kamil Stoch zrobił nam wielką przyjemność, wskoczył na drugie miejsce. Polak na podium w Wiśle - naprawdę bardzo udany konkurs, bardzo się cieszę. Wspaniały wynik całej reprezentacji i wczoraj też znakomity wynik naszych skoczków, a dzisiejsze zawody potwierdzają, że są w bardzo dobrej dyspozycji. Mamy w tej chwili czterech zawodników w pierwszej dziesiątce. To jest światowa czołówka. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszyscy - skomentował wyniki naszych skoczków Prezydent w TVP Sport.

W pierwszej dziesiątce oprócz Kamila Stocha znalazło się jeszcze trzech Polaków: Piotr Żyła i Stefan Hula zostali ex aequo sklasyfikowani na siódmej pozycji, Dawid Kubacki był dziesiąty. Maciej Kot zajął dziewiętnaste miejsce.
Po zawodach Prezydent pogratulował zwycięzcy oraz wręczył mu puchar.


(Z wykorzystaniem strony prezydent.pl)

Galeria zdjęć

Wróć