Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 15 stycznia 2018

Ponad 2 mln zł dla noworodków

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał dziś Oddziałowi Noworodków Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu aparaturę i sprzęt medyczny o wartości ponad 2 mln zł.

- 2017 rok był bardzo dobry dla tego szpitala, jeżeli chodzi o liczbę narodzin – to jest o około 200 dzieci, urodzonych w tym szpitalu, więcej w naszym województwie, z czego należy się niezmiernie cieszyć. Spodziewamy się, że w sumie w województwie około 4 tys. dzieci więcej narodziło się w 2017 r. To jest bardzo optymistyczne, ale aby utrzymać ten trend i dać tą radość i szczęście młodym rodzinom, to trzeba również zadbać o to, żeby na tym najbardziej początkowym etapie życia zapewnić im najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższy standard leczenia. Myślę, że to nie jest nic nadzwyczajnego, ale po prostu odpowiedzialność i ciężka praca nas wszystkich – mówił wojewoda Wieczorek podczas uroczystego przekazania sprzętu. Podziękował przy tym pracownikom szpitala, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo noworodków. - Jest to szpital na najwyższym poziomie referencyjności - podkreślił wojewoda.

Środki na zakup nowego sprzętu dla Oddziału Noworodków bytomskiego szpitala zostały przekazane przez Ministerstwo Rozwoju, a wartość tej inwestycji wynosi 2 163 000 zł. Za tą kwotę udało się wyposażyć szpital w: 11 nowych inkubatorów (w tym 4 zamknięte do intensywnej opieki, 4 zamknięte do podstawowej opieki, 2 otwarto-zamknięte i 1 transportowy), analizator parametrów równowagi kwasowo-zasadowej, aparat do przezskórnego monitorowania gazów (p02, pC02), 2 respiratory, 6 monitorów wieloczynnościowych, 4 respiratory do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, 14 pomp infuzyjnych, aparat USG oraz aparat do leczenia tlenkiem azotu.

Galeria zdjęć

Wróć