Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

wojewódzkie obchody Święta Policji garnizonu śląskiego /fot. A. Kucharzewska/
  • Data publikacji 30 lipca 2021

Policjanci uczcili swoje święto

W Zabrzu odbyły się dziś wojewódzkie obchody Święta Policji garnizonu śląskiego. W wydarzeniu wziął udział wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Jak zauważa wicewojewoda Jan Chrząszcz, przez trwającą pandemię koronawirusa ostatni rok to był dla Policji szczególnie intensywny czas. Na uznanie zasługuje jednak fakt, że w tej trudnej sytuacji funkcjonariusze od początku wykazują się gotowością do realizacji dodatkowych zadań na rzecz obywateli, udowadniając przy tym po raz kolejny, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nich priorytetem. – Służba w Policji to jednak przecież nie tylko walka z koronawirusem, a codzienna, wymagająca wielu poświęceń praca na rzecz drugiego człowieka. To dzięki temu, że każdego dnia policjantki oraz policjanci dbają o ład i porządek, mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie – podkreśla wicewojewoda.

Dzisiejsze obchody Święta Policji, które odbyły się na terenie strefy Szybu Carnall Sztolni Królowa Luiza, były okazją do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Odznaczenia państwowe zostały wręczone przez wicewojewodę Jana Chrząszcza. Uroczystość uświetniła defilada z udziałem Kompanii Honorowej oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Galeria zdjęć

Wróć