Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Piknik 800+ w Paprocanach
  • Data publikacji 9 sierpnia 2023

Piknik rodzinny 800+ tym razem w Knurowie!

To może być prawdziwie rodzinna sobota. Piknik 800+ zawita bowiem tym razem do Knurowa.    Od godz. 14.00 w Parku Miejskim im. dr. Floriana Ogana na mieszkańców czekać będzie ogrom atrakcji. – Z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego na mieszkańców czekać będzie niemała gratka.  Wyjątkowym elementem będzie z pewnością niecodzienna prezentacja żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic oraz 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia. Dla zgromadzonych będzie to wyjątkowa okazja, aby bliżej przyjrzeć się sprzętowi i umiejętnościom profesjonalnych mundurowych. Pokazy militarne w duchu patriotyzmu, z pewnością zapewnią niezapomniane wrażenia – zdradza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Warto również zwrócić uwagę na obecność stoisk służb oraz instytucji, które udzielą cennych informacji i porad na temat wszelkich kwestii społecznych. Dzięki nim, uczestnicy pikniku będą mieli okazję znaleźć odpowiedzi na swoje pytania u samego źródła.

To wydarzenie, organizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Wojewodę Śląskiego, zapewni wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Miłośnicy natury i ekologii będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, gdzie dowiedzą się nie tylko o fascynującym życiu pszczół, ale również o istotnej roli, jaką odgrywają w naszym ekosystemie. Natomiast miłośnicy twórczości plastycznej oraz sportowej będą mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas różnorodnych zajęć.

Wśród licznych atrakcji pikniku znajdzie się również festiwal baniek mydlanych, który przeniesie uczestników w magiczny świat kolorów unoszących się w powietrzu.  Dla najmłodszych zaplanowano spektakl plenerowy.  Piknikowy czas umili uczestnikom darmowa wata cukrowa i popcorn. Nie zabraknie również fotbudki 360, malowania buziek czy dmuchanego placu zabaw.

Piknik w knurowskim Parku Miejskim to szansa na interesujące rodzinne spotkania. Atrakcje, zabawy i warsztaty dla dzieci, a także pokazy militarne, stoiska służb oraz instytucji - to wszystko ma na celu służyć mieszkańcom naszego regionu i pozwoli rodzinom dobrze spędzić wspólny czas.

Wróć