Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Zdjęcie poglądowe paszportu/materiał MSWiA
  • Data publikacji 15 marca 2023

Paszport również w sobotę

Na przestrzeni ostatnich lat zauważamy wzmożone zainteresowanie klientów wyrobieniem nowego paszportu. – W 2021 roku przyjęliśmy ponad 140 tys. wniosków paszportowych. W ubiegłym roku było ich już blisko 265 tys. – podkreśla dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Magdalena Szewczuk-Szturc. – Dlatego po raz kolejny otwieramy dla naszych klientów biura paszportowe również w sobotę – dodaje.

Najbliższą tzw. „sobotę paszportową” zaplanowano na 18 marca. Tego dnia obsługa będzie prowadzona w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku-Białej i Częstochowie. W wymienionych jednostkach w godz. od 9:00 do 14:00wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji: http://rezerwacja.slask.eu – będzie można złożyć wniosek o wydanie paszportu lub odebrać gotowy dokument. Przypominamy, że opłaty za wydanie paszportu można dokonać m.in. kartą płatniczą na miejscu przy stanowisku obsługi paszportowej. Zachęcamy do korzystania z płatności bezgotówkowych.

Akcja od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku zorganizowaliśmy 11 tzw. „sobót paszportowych”, podczas których łącznie w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie obsłużono 4143 klientów – zaznacza rzecznik prasowy wojewody Alina Kucharzewska. – Przyjęto wówczas 2565 wniosków paszportowych i wydano 1578 paszportów – dodaje.

 

Wróć