Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Premier przemawia na otwarciu nowego boiska w Truskolasach/fot. I. Matuszewska
  • Data publikacji 18 września 2021

Otwarcie boiska z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnie lata to coraz więcej nowych inwestycji, które służą mieszkańcom w całym kraju. Dzieci i młodzież z Truskolas – rodzinnej miejscowości Jakuba Błaszczykowskiego, zyskały nowe boisko do piłki nożnej. W uroczystym otwarciu obiektu sportowego wziął udział premier Mateusz Morawiecki. W wizycie Prezesowi Rady Ministrów towarzyszyli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewoda Robert Magdziarz.

W całym kraju powstają inwestycje bliskie mieszkańcom. Wśród różnego rodzaju przedsięwzięć realizowana jest także modernizacja i budowa infrastruktury sportowej. W Truskolasach, rodzinnej wsi Jakuba Błaszczykowskiego, dobiegła końca budowa nowego boiska do piłki nożnej. – Bardzo się cieszę, że zgodnie z naszymi zapowiedziami, udało się zrobić tutaj takie wspaniałe boisko dla młodych ludzi – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia.

Truskolasy nie dysponowały do tej pory profesjonalnym boiskiem. – W moich czasach mówiło się na takie boiska, jakie tu kiedyś było lub w niższych ligach rozgrywkowych, że to są kartofliska. Jakość ich nie odbiegała od tego typu pola. Dzisiaj ta infrastruktura jest już coraz lepsza – zauważył premier.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu w Truskolasach powstał nowoczesny obiekt, na którym dzieci i młodzież będą mogły realizować swoje sportowe pasje. W uroczystości otwarcia wziął udział także były kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, który w imieniu całej społeczności podziękował za wsparcie. Piłkarz podkreślił, że infrastruktura się zmienia, a budowa boiska w jego rodzinnej miejscowości pozwoliła spełnić jego kolejne marzenie. 

 

/z wykorzystaniem materiałów KPRM ze strony www.gov.pl/

Galeria zdjęć

Wróć