Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 21 czerwca 2017

Nie tylko o Mieszkaniu+

Realizacja rządowego programu „Mieszkanie+” – to jeden z głównych tematów dwudniowej konferencji, w której uczestniczył dzisiaj wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Odbywa się ona w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach w ramach IX Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości. – Program „Mieszkanie+” jest szansą dla wielu rodzin, zwłaszcza tych młodych. Wiem, że w dwóch miastach Polski ruszyła już budowa. Również w naszym województwie, Katowice, podpisały warunkową umowę inwestycyjną i jeśli wszystko pójdzie dobrze, na początku 2018 r. rozpoczną się pracektórych efektem ma być pół tysiąca mieszkań – wyjaśnia wojewoda.    

Konferencja poświęcona była także współczesnym i innowacyjnym rozwiązaniom w budownictwie powszechnym. – Tematy, które dziś poruszamy, są niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy na progu metropolii – zauważył wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas swojego wystąpienia. Odnosząc się do tego, iż jednym z wątków spotkania jest rewitalizacja miast, osiedli i terenów poprzemysłowych wiceminister poinformował, iż przy rządzie ma zostać powołana  specjalna komisja ds. rewitalizacji.

W czasie konferencji, w której udział wziął także Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Szer, organizator, czyli Śląska Izba Budownictwa, podpisała umowę o współpracy z Regionalną Izbą Przemysłowo – Handlową w Gliwicach.

Galeria zdjęć

Wróć