Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 22 czerwca 2017

Najlepszy patrol roku

Od wczoraj w Szkole Policyjnej w Katowicach trwały wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”.

W zawodach, nad którymi patronat honorowy objął Komendant Główny Policji, udział wzięło 68 policjantów, którzy na co dzień patrolują ulice miast województwa śląskiego. Pierwsze miejsce zdobyła para z Komendy Miejskiej w Bytomiu i to właśnie oni we wrześniu będą reprezentować śląski garnizon podczas ogólnopolskiego finału turnieju w Słupsku.

W uroczystym wręczeniu nagród i zamknięciu zawodów uczestniczył wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który pogratulował zwycięzcom i wyraził nadzieję, że w ogólnopolskim etapie turnieju zdobywcy pierwszego miejsca udowodnią, że śląscy policjanci są najlepsi. Rywalizacja podczas zawodów była zacięta. Zdobywcy drugiego miejsca, reprezentujący Komendę Miejską w Będzinie, uzyskali bowiem tylko o jeden punkt mniej w klasyfikacji niż policjanci z Bytomia. Podobnie było również z reprezentantami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, którym zabrakło tylko jednego punktu do zdobycia drugiego miejsca i zakwalifikowali się jako trzecia drużyna na podium.

Wojewódzkie eliminacje składały się z czterech konkurencji. Pierwszego dnia policjanci musieli pokonać tor przeszkód oraz zaprezentować techniki obezwładniania. Do pozostałych konkurencji należał sprawdzian ze strzelania i test wiedzy. 34 pary patrolowe, które wzięły udział w zawodach, reprezentowały wszystkie komendy miejskie i powiatowe województwa oraz oddział prezencji z Katowic. Ich wysiłki oceniali eksperci prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji wraz z wykładowcami Szkoły Policyjnej, a całość rozgrywek nadzorował Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Dawid Kaszuba.  

Wróć