Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 27 kwietnia 2018

Miliony dla gmin i powiatów

20 kolejnych samorządów otrzymało promesy na realizację zadań związanych z usuwaniem klęsk żywiołowych. Łączna kwota gwarancji przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji to prawie 12 mln zł. Pieniądze te samorządy przeznaczą na odbudowę oraz remonty zniszczonych dróg, ulic i mostów.  

Z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda oraz wicewojewody śląskiego Jan Chrząszcza promesy odebrali dziś przedstawiciele 13 samorządów subregionu południowego – Bestwiny, Brennej, Czechowic-Dziedzic, Czernichowa, Goczałkowic-Zdroju, Krzyżanowic, Porąbki, Skoczowa, Węgierskiej Górki, Wilamowic, Żywca oraz powiatów bielskiego i pszczyńskiego. Pozostałym 7 gminom gwarancje wręczył wczoraj w siedzibie Oddziału Zamiejscowego ŚUW w Częstochowie wicewojewoda Mariusz Trepka. W subregionie północnym promesy gwarancyjne trafiły do Blachowni, Ciasnej, Dąbrowy Zielonej, Irządza, Koniecpola, Lelowa i Niegowej.

Wcześniej z rąk wojewody Jarosława Wieczorka gwarancje finansowe otrzymali już przedstawiciele 23 jednostek samorządu terytorialnego z regionu. Dzięki temu do gmin i powiatów województwa śląskiego trafiły promesy o łącznej wartości blisko 40 mln zł.  

Galeria zdjęć

Wróć