Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 1 sierpnia 2017

Letnia szkoła języka i kultury

W cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego zainaugurowano kolejną edycję letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej.

Serdecznie witam wszystkich uczestników, a w szczególności naszych licznie przybyłych gości z Azerbejdżanu, Brazylii, Rosji, Niemiec, Kanady, Kazachstanu, Japonii, Chin, Argentyny i Bułgarii, których połączyła wspólna pasja poznawania języka i kultury polskiej. Będzie to doskonała okazja, aby zapoznać się z polskimi tradycjami i zwyczajami, zwiedzić Polskę, nawiązać nowe przyjaźnie i spędzić niezapomniane chwile w międzynarodowym towarzystwie – mówił podczas inauguracji wydarzenia wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Letnia szkoła, której organizatorem jest Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, odbywa się już po raz 27. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział prawie 200 osób ze wszystkich stron świata, które przez miesiąc będą mogły pogłębić swoją wiedzę z zakresu polskiej kultury i historii, a także dowiedzieć się więcej o bieżącej sytuacji społeczno-politycznej kraju. W programie przewidziano przy tym zarówno lektoraty z języka polskiego oraz wykłady, jak również udział w spektaklach teatralnych, koncertach czy prelekcjach filmowych. Dodatkową atrakcją będą weekendowe wycieczki edukacyjne, podczas których uczestnicy będą mogli zwiedzić najciekawsze miejsca południowej Polski.

Wróć