Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 6 listopada 2017

Jubileusz Walcowni Rur Silesia SA

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wziął udział w jubileuszu dziesięciolecia działalności Walcowni Rur Silesia SA w Siemianowicach Śląskich.

W imieniu Prezydenta RP, wojewoda Jarosław Wieczorek wręczył zasłużonym pracownikom spółki Złote Medale za Długoletnią Służbę.

- Najważniejsi są pracownicy Walcowni. To honor i zaszczyt wręczyć odznaczenia za Państwa działalność, nieskazitelną postawę, za oddanie na rzecz danego przedsiębiorstwa, danej społeczności lokalnej. Te odznaczenia są wyrazem najwyższego uznania, za to co Państwo na co dzień robią – mówił wojewoda.

- Niech Państwo mają świadomość, że te odznaczenia to wzięcie odpowiedzialności bycia autorytetem dla swych najbliższych i współpracowników. (…) Spróbujmy w tym tempie życia, które nas otacza, wykrzesać z siebie jeszcze więcej empatii, byśmy mogli żyć i działać na rzecz naszej społeczności, by region i Polska mogły się zdecydowanie szybciej rozwijać – podkreślił wojewoda.

W obecności Grzegorza Tobiszowskiego, sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego zaprezentowana została przez prezesa Walcowni Jacka Guzy strategia Walcowni Rur Silesia.- Jak jest pieniądz, pomysł, nauka i poparcie rządu to musi się udać – mówił minister Grzegorz Tobiszowski.

Walcownia Rur Silesia jest podmiotem o długoletnim doświadczeniu w produkcji rur stalowych bez szwu oraz ze szwem ciągnionych na zimno. W swojej ofercie spółka posiada szeroki asortyment produktów cenionych na rynku krajowym i zagranicznym. Zakład kontynuuje działalność Huty Jedność, ma 170-letnią tradycję. Od dziesięciu lat Towarzystwo Finansowe Silesia w kooperacji z Zarządem Walcowni Rur Silesia realizuje program restrukturyzacyjny.

Medal za Długoletnią Służbę przyznawany jest przez Prezydenta RP na wniosek wojewodów za wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Odznaczenie to ma rodowód z okresu II Rzeczypospolitej i zostało przywróconej do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku.

 

Galeria zdjęć

Wróć