Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 30 sierpnia 2017

Infrastruktura sportowa w regionie rozwija się

- Bardzo zależy nam na tym, aby infrastruktura sportowa, przede wszystkim ta infrastruktura szkolna sportowa, była na jak najwyższym poziomie - to jest bezpieczeństwo, to jest przede wszystkim zdrowie naszych dzieci. I z całą determinacją mogę stwierdzić, że te programy, te 6 programów - na budowę nowych obiektów, na remonty i na programy miękkie - będą systematycznie wzrastały, tak aby polski sport, polska turystyka, polskie obiekty sportowe, przede wszystkim również te przyszkolne, były na jak najwyższym poziomie – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rudzie Śląskiej. Spotkanie odbyło się tuż obok nowo powstałego stadionu lekkoatletycznego, którego oficjalne otwarcie będzie miało miejsce już we wrześniu.

Jesteśmy tutaj również przed obiektem, który otrzymał dofinansowanie 1,5 mln zł. To jest jeden z wielu przykładów, gdzie to refinansowanie czy dofinansowanie, czy dofinansowanie, które w najbliższym czasie nastąpi po to, aby tego typu obiekt był modernizowany czy nowo zbudowany, dawało jak najwięcej – podkreślił wojewoda.

Wsparcia w rozwijaniu i modernizowaniu obiektów infrastruktury sportowej udziela Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2017 r. w ramach programu remontowego i szkolnego, w samym województwie śląskim zaopiniowano pozytywnie w sumie 23 wnioski na łączną kwotę 19.240 tys. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę, remont i modernizację 34 obiektów, w tym boisk, sal sportowych i pływalni. Złożono także 34 wnioski o dofinansowanie na budowę, modernizację lub remont obiektów sportowych w ramach 4 pozostałych programów – lekkoatletycznego, Mały Klub, ponadlokalnego i strategicznego – które opiewają na łączną kwotę 69.645 tys. zł. MSiT działa również na rzecz rozwoju możliwości uprawniania sportu przez najmłodszych. W tym celu ministerstwo wspiera kluby sportowe, SKS-y oraz podmioty organizujące imprezy czy zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Na te cele przeznaczono w tym roku w sumie 170 mln zł, z czego 8 325 170 zł trafiło do województwa śląskiego. Jest to 10-krotnie większy nakład na sport dzieci i młodzieży w regionie w porównaniu do roku 2015 r.

Wróć