Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Zwyciężczynie kobiecego konkursu skoków wiwatują na podium
  • Data publikacji 8 listopada 2022

Inauguracja zimowego sezonu skoków narciarskich w Wiśle

W Wiśle Prezydent Rzeczypospospolitej Polskiej Andrzej Duda kibicował zawodnikom uczestniczącym w inauguracyjnych Konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Prezydentowi towarzyszył wicewojewoda śląski Robert Magdziarz oraz prezydenccy doradcy Piotr Nowacki i Rafał Kos. Na wiślańskim obiekcie im. Adama Małysza w południe odbyły się zawody kobiet, a następnie w pierwszym w tym sezonie konkursie zmierzyli się mężczyźni. Prezydent wręczył nagrody zwycięzcom obu kategorii. W zmaganiach pań zwyciężyła Norweżka, Silie Opseth, wśród panów tryumfował Polak, Dawid Kubacki.

- Podziękowałem Panu Dawidowi za piękny początek sezonu. Zwycięstwo w Wiśle, a więc u nas, jest dodatkową przyjemnością – podkreślił prezydent po ceremonii wręczenia nagród. Jak zauważył, jest to nie tylko pierwszy triumf podczas rozpoczynającego się właśnie Pucharu, ale to także pierwsze zwycięstwo dla nowego trenera reprezentacji Polski Thomasa Thurnbichlera i dla Adama Małysza – teraz w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

- Mam nadzieję, że także i nasze zawodniczki doszusują do światowej czołówki w skokach narciarskich i że będą miały takie same sukcesy jak panowie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Galeria zdjęć

Wróć