Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Zdjęcie z  wydarzenia pn.
  • Data publikacji 12 listopada 2017

Grali i śpiewali dla Polski

We współorganizowanym przez wojewodę śląskiego wydarzeniu artystycznym pt. „W naszych sercach Polska” wziął udział prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Prezydentowi towarzyszyli: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz i II wicewojewoda śląski Mariusz Trepka.

- Śląsk jest częścią polskości, a polskość jest częścią śląskości; to dwa byty, które są ze sobą złączone w sposób absolutnie nierozerwalny - mówił prezydent Andrzej Duda podczas koncertu "W naszych sercach Polska". Pod takim hasłem, w sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z udziałem pary prezydenckiej, odbył się w niedzielę wieczorem koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zwracając się do zgromadzonej w siedzibie NOSPR publiczności prezydent mówił, że walczący o niepodległość ich pradziadkowie i dziadkowie nie wyobrażali sobie, żeby Polska mogła istnieć bez Górnego Śląska. - I dlatego szli i walczyli w pierwszym, drugim, trzecim powstaniu po to, żeby Polska tutaj była - Polska jakiej pragnęli, o jakiej marzyli, Polska w której chcieli pracować - mówił Andrzej Duda.

Koncert pt. "W naszych sercach Polska" wypełniły polskie pieśni patriotyczne, ludowe i powstańcze śpiewane przez publiczność i znanych artystów. Wśród solistów pojawił się m.in. Stanisław Sojka i Józef Skrzek.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

(Z wykorzystaniem informacji ze strony www.prezydent.pl)

 

Galeria zdjęć

Wróć