Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 8 maja 2017

Gdybym był wojewodą... - konkurs szkolny

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa śląskiego do udziału w konkursie pn. "Gdybym był wojewodą...".

Głównym celem Konkursu jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat funkcjonowania państwa polskiego oraz administracji rządowej w województwie. Ma również za zadanie szerzyć idee społeczeństwa obywatelskiego oraz kształtować w młodych ludziach postawy obywatelskie i patriotyczne.

Mamy nadzieję, że Konkurs przyczyni się do zwiększenia zainteresowania młodych mieszkańców naszego regionu sprawami dotyczącymi państwa polskiego, a jednocześnie przybliży urząd wojewody – jego kompetencje i zadania. 

Czekamy na krótkie, dowolne formy wypowiedzi (do 1800 znaków bez spacji) uczniów klas 4-6 szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych), stanowiące odpowiedź na tytułowe pytanie.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone – 1 czerwca br., w Dniu Dziecka, troje laureatów będzie mogło przekonać się, jak wygląda dzień pracy wojewody śląskiego i spędzić w atrakcyjny sposób czas w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. 

Na zgłoszenia czekamy do 21 maja 2017 roku pod adresem mailowym: news@katowice.uw.gov.pl.

Regulamin Konkursu dostępny jest pod linkiem: http://www.archiwalnastrona.slask.eu/urzad/aktualnosci_urzedu/st:1/idn:6516.html.

Wróć