Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 28 lipca 2017

Funkcjonariusze ze Szkoły Policji uczcili swoje święto

Z okazji Święta Policji, które obchodzone jest 24 lipca, w Szkole Policji w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i medali oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne. W wydarzeniu udział wziął wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Zaproszonych gości, wśród których znalazł się m.in. komendant główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz komendant wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, powitał Komendant katowickiej Szkoły Policji – insp. Rafał Kochańczyk. Komendant podziękował funkcjonariuszom i pracownikom placówki za ich codzienną służbę oraz życzył im pomyślności i samych sukcesów.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji był okazją do uhonorowania zasłużonych funkcjonariuszy. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył wicewojewoda Jan Chrząszcz. Następnie Komendant Główny Policji wręczył policjantom medale, odznaczenia i akty mianowani na wyższe stopnie policyjne. Inspektor Szymczyk wyróżnił także jednego z funkcjonariuszy Nagrodą Specjalną Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za Szczególne Zasługi. To szczególne wyróżnienie przypadło asp. szt. Pawłowi Dobajowi, wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który podczas prowadzenia zajęć z ręcznego kierowania ruchem, dzięki niezwłocznemu przystąpieniu do udzielania pierwszej pomocy, uratował 60-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo.

Gratulacje wszystkim odznaczonym i nagrodzonym funkcjonariuszom złożył wicewojewoda Chrząszcz. - Każdego dnia na straży naszego bezpieczeństwa stoją polscy policjanci. Podczas służby, wymagającej niezłomnego charakteru i zarazem wrażliwości na ludzką krzywdę, wypełniają swoje obowiązki, często z narażeniem własnego życia.  (…) Wzrost zaufania względem Śląskiej Policji to Państwa ogromna zasługa – podkreślił wicewojewoda.

Galeria zdjęć

Wróć