Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Na zdjęciu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wręcza  nagrody specjalne nauczycielom w związku z Dniem Edukacji Narodowej
  • Data publikacji 11 października 2017

Dzień Edukacji Narodowej w Knurowie

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek odwiedził dziś Knurów, gdzie świętowano Dzień Nauczyciela.

- Chcę Państwu podziękować za trud i zaangażowanie. Bardzo często wykraczające poza godziny pracy. Życzę, aby ten czas pracy z młodym człowiekiem był czasem satysfakcji, zrozumienia przez uczniów. To wy kształtujecie ich postawy i dbacie, by najmłodsze pokolenie mogło wejść w dorosłe życie odpowiednio przygotowane, nie tylko pod kątem wiedzy, ale i umiejętności – zwrócił się do nauczycieli wojewoda.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej była również okazją do uhonorowania specjalnymi nagrodami odznaczających się szczególnymi osiągnięciami szkół i nauczycieli, w tym także tych emerytowanych. Wręczono też medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodzono Bartosza Kaczmarczyka – zdobywcę III miejsca w zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie „Nauczyciel – Wolontariusz Roku”, mającym na celu nagrodzenie pedagogów, którzy obok swojej codziennej pracy, angażują się w wolontariat i działalność społeczną. Kandydatów do konkursu zgłaszać mogli zarówno dyrektorzy szkół, rodzice, przedstawiciele organów sprawujących nadzór nad szkołami i placówkami oświatowymi, jak również sami uczniowie, chcący podziękować nauczycielom za ich zaangażowanie. Bartosz Kaczmarczyk uczy języka niemieckiego w Zespole Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, a jego kandydaturę do konkursu zgłosili właśnie uczniowie, którzy chcieli tym samym docenić starania pedagoga na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Galeria zdjęć

Wróć