Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 31 lipca 2017

Bliżej po paszport

Ponad 5 tys. wniosków paszportowych - nawet tyle rocznie przyjmować będzie nowy punkt paszportowy, który dziś został uruchomiony w Raciborzu.

Ten punkt to efekt ponad półtorarocznych starań, które podjęliśy na prośbę parlamentarzystów, a przede wszystkim samorządowców z powiatu raciborskiego. Niech dobrze służy mieszkańcom - mówił wicewojwoda śląski Mariusz Trepka, który uroczyście przeciął wstążkę symbolizującą otwarcie punktu.

Nowy punkt paszportowy powstał w Raciborzu przy ul. Batorego 8. O jego uruchomienie rzeczywiście od dawna starali się włodarze raciborszczyzny. - To dla mieszańców ogromne ułatwienie, bowiem do Rybnika z Raciborza to ponad 25 km, a z najdalszych gmin powiatu to nawet 40 km. Nie każdy ma samochód, by dojechać do najbliższego punktu, który mieścił się do tej pory właśnie w Rybniku - wyjaśnia starosta raciborski Ryszard Winiarski. Wojewoda śląski przychylił się do argumentacji samorządu i postanowił utworzyć punkt paszportowy. - To już szesnasty w województwie śląskim. To dowód, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - mówi dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Magdalena Szewczuk - Szturc. Jak przewiduje, z raciborskiego punktu korzystać będą nie tylko mieszkańcy powiatu raciborskiego, ale także sąsiednich miejscowości z województwa opolskiego.

Punkt powstał w pomieszczeniach od kiku lat nieużytkowanych, które samorząd wyremontował oraz zaadaptował na potrzeby punktu paszportowego. Teraz jest on nowoczesny, komfortowy i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Galeria zdjęć

Wróć