Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wizyta Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w ŚUW - wspólne zdjęcie Wicewojewody Śląskiego z Ambasadorem i Honorowym Konsulem /fot. B. Półrolnik/
  • Data publikacji 27 stycznia 2022

Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga z wizytą w ŚUW

Wicewojewoda śląski Robert Magdziarz spotkał się w gmachu urzędu z Ambasadorem Wielkiego Księstwa Luksemburga Paulem Schmitem, któremu towarzyszył Honorowy Konsul Wielkiego Księstwa Luksemburga w Katowicach Mikołaj Pluciński. Wizyta Ambasadora w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim była również okazją do zwiedzenia Sali Marmurowej, Westybulu oraz Sali Sejmu Śląskiego.

Paul Schmit pełni funkcję Ambasadora Luksemburga w Polsce od 2020 roku i jest ponadto akredytowany również w Republice Litewskiej oraz Republice Łotewskiej. Z wykształcenia jest prawnikiem, a także politologiem. Po studiach, które odbywał na Uniwersytecie Roberta Schumana w Strasburgu i Uniwersytecie Paris II w Paryżu, wstąpił do luksemburskiej służby cywilnej. Pracował w Ministerstwie Sił Publicznych oraz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a w późniejszych latach odbył kilka misji zagranicznych, m.in. w Brukseli, Waszyngtonie i Lizbonie.

Galeria zdjęć

Wróć