Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 24 lipca 2017

24 lipca świętem policjantów

24 lipca obchodzone jest w Polsce Święto Policji. Z tej okazji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach wręczono dziś oznaczenia zasłużonym funkcjonariuszom.

W uroczystości udział wziął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który odznaczył złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami funkcjonariuszy z całego województwa śląskiego. Podziękował też policjantom za ich zaangażowanie, oddanie oraz codzienną służbę na rzecz obywateli. - W zasadzie co kilka dni można przeczytać o bohaterskich postawach służb mundurowych. Dzisiaj zwracam się do policjantów, ale to generalnie dotyczy wszystkich, którzy mają w poczuciu swojego obowiązku troskę o drugiego człowieka (…) Wierzę, że w państwa przypadku właśnie tak jest, że wychodząc na służbę jesteście gotowi zrobić wszystko, aby o ten ład i porządek, o mienie i zdrowie ludzi zadbać – mówił Wojewoda.

Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm RP w 1995 r., czyli 5 lat po powołaniu tej formacji do życia. Jubileusz obchodzony jest 24 lipca, ponieważ tego dnia w 1919 r. utworzona została polska Policja Państwowa. Z okazji Święta Policji w poszczególnych jednostkach odbywają się uroczystości, podczas których zasłużonym policjantom wręczane są odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe i stanowiska policyjne. Policjanci oddają także hołd tym, którzy polegli podczas pełnienia służby.

Galeria zdjęć

Wróć