Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka – etap wojewódzki

Uprzejmie informujemy, że w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach zakończono procedurę wyboru projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysław Stasiaka na 2024 r.

Grupa robocza ds. oceny wniosków o dofinansowanie projektów lokalnych w ramach programu Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka oceniła wnioski nadesłane do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Największą liczbę punktów uzyskały:

Cel szczegółowy nr 1 – Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa.

  1. Gmina Bieruń „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez rozbudowę i modernizację monitoringu wizyjnego w Gminie Bieruń”.
  2. Miasto Ruda Śląska „Bezpieczne dzieci w Rudzie Śląskiej - nowe przejścia dla pieszych”.
  3. Gmina Porąbka „Modernizacja i rozbudowa systemu monitoringu na terenie Gminy Porąbka.
  4. Miasto Wodzisław Śląski „Bezpieczni w drodze do szkoły - modernizacja przejścia dla pieszych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Wodzisławiu Śląskim”.
  5. Miasto Pszów „Doświetlenie przejścia dla pieszych w Gminie Pszów”.
  6. Miasto Wodzisław Śląski „Bezpieczna Droga - modernizacja przejścia dla pieszych na ul. 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim”.
  7. Gmina Czernichów „Budowa monitoringu wizyjnego w Gminie Czernichów w obrębie dróg publicznych z uwzględnieniem przejść dla pieszych, miejsc gromadzenia się osób przejawiających zachowania aspołeczne oraz okolic przedszkoli i szkół”.
  8. Powiat Gliwicki „Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych zlokalizowanym w ciągu drogi powiatowej Nr 2909 S ul. Zabrska w Paniówkach”.
  9. Powiat Żywiecki „Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1404 S Bystra - Hucisko - Łodygowice w km 7+998 w m. Łodygowice”.
  10. Miasto Racibórz „Bezpieczni i świadomi mieszkańcy Raciborza na przejściach dla pieszych”.
  11. Gmina Poręba „Poprawa infrastruktury bezpieczeństwa pieszych w Gminie Poręba na ul. Zakładowej”.
  12. Gmina Godów „Stworzenie lokalnego systemu bezpieczeństwa w Gminie Godów”.

Cel szczegółowy nr 2 – Podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania – projekty nie zostały wybrane.

Powyższe projekty zostały przesłane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w ramach sprawowania koordynacji i monitorowania Programu, wybierze projekty w oparciu o kryteria merytoryczne spośród wskazanych do dofinansowania przez wojewodów.

Kategoria: Razem Bezpieczniej

Nazwa pliku Wielkość Data dodania/aktualizacji
Pismo w sprawie naboru projektów. 187.83 KB 2024-01-26 14:07:41
Wzór wniosku o dofinansowanie 138.5 KB 2024-01-26 14:08:11
Wzory oświadczeń 37 KB 2024-01-26 14:08:31
Uchwała i program Razem bezpieczniej 618.11 KB 2024-01-29 07:52:53