ZWROT OPŁATY PASZPORTOWEJ
Zwrot opłaty paszportowej tzn. opłaty za wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego następuje na wniosek jeżeli:
Opłata paszportowa (w wyżej wymienionych przypadkach) nie podlega zwrotowi po upływie pięciu lat, licząc o końca roku, w którym dokonano opłaty.
Wymagane dokumenty:
1. Wniosek o zwrot opłaty paszportowej;
Wniosek o zwrot opłaty paszportowej powinien zawierać:
- przekazem pocztowym na wskazany adres w kraju: imię, nazwisko, adres (z kodem pocztowym) osoby, dla której ma zostać zrobiony zwrot lub
- przelewem bankowym na wskazany rachunek bankowy w kraju: numer konta bankowego (26 cyfr), imię, nazwisko, adres (z kodem pocztowym) właściciela konta bankowego lub
- gotówką w kasie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
2. Dowód zapłaty opłaty paszportowej w oryginale; dowód może mieć formę wydruku potwierdzającego dokonanie operacji bankowej.
Wyżej wymienione dokumenty można składać na jeden z poniższych sposobów:
W przypadku braków formalnych w dostarczonych dokumentach wnioskodawca zostanie pisemnie wezwanydo ich uzupełnienia w terminie 7 dni.
Zwrot opłaty paszportowej jest dokonywany w terminie do 2 miesięcy od złożenia kompletnego wniosku.
Karta Dużej Rodziny Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 2+3 zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych.
Tu znajdziesz porady, które ułatwią Ci przygotowanie się do podróży za granicę
Pod tym adresem Polacy podróżujący za granicę mogą zgłaszać swój wyjazd służbom konsularnym.
Chcemy, żebyś załatwił tę sprawę szybko i sprawnie, dlatego zbieramy nasze usługi w jednym miejscu i opisujemy w prosty i przystępny sposób.
Sprawdź jak złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego.
Tutaj możesz między innymi sprawdzić czy organizator Twojego wyjazdu figuruje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych