Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Plakat /fot. ŚUW/
  • Data publikacji 3 września 2019

Upamiętnij z nami Śląskich Bohaterów i powalcz o atrakcyjne nagrody!

Wyjazd do Parlamentu Europejskiego, hulajnogi, longboard, shortboard, sprzęt elektroniczny oraz inne atrakcyjne nagrody czekają na uczestników, organizowanej przez Wojewodę Śląskiego, Gry Miejskiej  „Zagadki Historii  - od śląskiej reduty do śląskie.eu”, zaplanowanej na 23 września 2019 roku na terenie Katowic.  Dyrektorów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego zachęcamy do zgłoszenia swoich uczniów do udziału w przedsięwzięciu.

Czytasz to i jesteś uczniem szkoły średniej? Namów swojego nauczyciela, żeby zgłosił drużynę złożoną z Ciebie i Twoich rówieśników. Zapisy dostępne: REJESTRACJA - GRA MIEJSKA

 Koniec rejestracji:  18 września br.  

Ważna informacja: oprócz zgłoszenia internetowego należy wypełnić wszystkie załączniki do regulaminu i dostarczyć je w dniu wydarzenia.  W przypadku osób pełnoletnich zgody podpisuje sam uczestnik (nie musi wtedy wypełniać załącznika numer 1), natomiast w przypadku osób niepełnoletnich wszystkie dokumenty wypełniają rodzice lub prawni opiekunowie. Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest poniżej.

Gra miejska organizowana jest w ramach programu „Niepodległa”, w celu uczczenia 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich oraz 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej . Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży z terenu województwa śląskiego i kształtowanie u niej aktywnej postawy wobec dziedzictwa kulturowego. Ruszamy w poniedziałek 23 września 2019 roku o godzinie 10:00 spod Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Uczestnicy będą musieli wykazać się szeroką wiedzą historyczną o regionie, a szczególnie o dziejach związanych z 100. rocznicą wybuchu Powstań Śląskich, które dały naszemu regionowi szansę na rozwój w granicach wolnej, niepodległej Polski. Nowe możliwości przyniosło również przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, którego 15. rocznicę świętujemy w tym roku. Zadaniem uczestników będzie wskazanie również różnorodnych inwestycji, zrealizowanych dzięki wsparciu unijnych programów, które zdecydowanie wpłynęły na dzisiejszy dynamiczny rozwój całego województwa i stworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

To nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale też doskonałej zabawy, usystematyzowania wiedzy o naszych Śląskich Bohaterach oraz o tym, jak wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wpłynęło na rozwój naszego województwa.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Nazwa pliku Wielkość Data dodania
Regulamin gry 808.29 KB 2019-09-20 11:57:10
Załącznik nr 1 569.59 KB 2019-09-20 11:57:20
Załącznik nr 2 437.8 KB 2019-09-20 11:57:28
Załącznik nr 3 421.59 KB 2019-09-20 11:57:35
Wróć