Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

plakat akcji mojaflaga - mat. Biuro Programu
  • Data publikacji 26 kwietnia 2022

Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza jednostki samorządu terytorialnego, samorządowe instytucje kultury, szkoły i wszystkich chcących uczcić zbliżające się Święto Flagi do skorzystania ze spotu zachęcającego Polaków do wywieszenia Biało-Czerwonej 2 maja.

Spot zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej #mojaflaga. Włączyć się do niej może każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań. Wystarczy wywiesić flagę 2 maja, zrobić zdjęcie z Biało-Czerwoną i opublikować je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który w tym trudnym czasie toczącej się w Ukrainie wojny uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej. Dlatego Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do korzystania ze spotu i zachęcania mieszkańców, aby przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji.

Spot można opublikować na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych. Jest on dostępny pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=6yrUdTBOII4&t=30s oraz https://info.niepodlegla.gov.pl/mediateka/plik/2178917.

Warto dodać, że tegorocznej akcji #mojaflaga towarzyszy kampania społeczna Biura Programu „Niepodległa” zachęcająca do wywieszania Biało-Czerwonej nie tylko 2 maja, ale również w inne święta narodowe i ważne dla każdego z nas dni. Pamiętajmy bowiem, że od 2004 roku polską flagę można eksponować cały rok.

Więcej informacji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/wywies-flage-na-dzien-flagi-swietujmy-razem-2-maja/.

/źródło: Biuro Programu „Niepodległa”/

Pliki do pobrania

Nazwa pliku Wielkość Data dodania
Niepodlegla_Dzien_Flagi_plakat 6.31 MB 2022-04-26 14:19:29
Wróć