Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Grafika ilustracyjna - bezpieczeństwo nad wodą fot. A. Księżnik
  • Data publikacji 26 czerwca 2020

Ruszają „Bezpieczne Wakacje 2020”

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się dzisiaj działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”, które potrwają do 1 września 2020 r.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia w regionie kolejnej edycji akcji, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży oraz osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa. Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową, interwencyjną infolinię o numerze:
32 20 77 077

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Działania podejmowane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach, a także bezpieczeństwa oraz higieny w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Poniżej zamieszczamy przydatne dokumenty związane z akcją.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”

O bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji informuje również Ministerstwo Rozwoju w ramach kolejnej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Jest ona skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców. Celem akcji jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku. Szczegóły oraz materiały informacyjne w wersji elektronicznej dostępne  na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju - https://www.gov.pl/web/rozwoj/akcja-informacyjno-edukacyjna-bezpieczna-woda.

Pliki do pobrania

Nazwa pliku Wielkość Data dodania
Wykaz miejsc kontroli autokarów 390.5 KB 2020-06-26 10:47:14
Wykaz podmiotów zaangażowanych w akcję Bezpieczne wakacje 85.5 KB 2020-06-26 10:47:24
Wróć