Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

  • Data publikacji 1 lutego 2018

Przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Kilkudziesięciu przedstawicieli środowiskowych domów samopomocy oraz członków organizacji pozarządowych prowadzących środowiskowe domy samopomocy z województwa śląskiego uczestniczyło dzisiaj w konferencji poświęconej funkcjonowaniu tych placówek, która odbyła się w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- To nie ja dzisiaj będę wygłaszał przemówienia, tylko jestem tu po to, żeby Państwa wysłuchać – mówił wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz otwierając konferencję. Zachęcił też wszystkich uczestników, aby opowiedzieli o wyzwaniach oraz problemach, z jakimi się spotykają podczas pracy w środowiskowych domach samopomocy, a także aby podzielili się swoimi osiągnięciami i sukcesami. - Te ośrodki, te domy, te miejsca są bardzo potrzebne wszędzie. Nie ma takiego powiatu, gdzie można powiedzieć, że taki ośrodek jest niepotrzebny – podkreślił wicewojewoda.

Podczas konferencji poruszony został m.in. temat godności osób niepełnosprawnych, funkcjonowania i tendencji rozwojowych środowiskowych domów samopomocy oraz realizacji zadań wojewody śląskiego w ramach ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Przedstawiciele domów samopomocy z Tychów, Rybnika, Dąbrowy Górniczej i Tarnowskich Gór zaprezentowali też dobre praktyki realizowane w powyższych placówkach. Spotkanie uświetnił występ uczestniczki zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowie Górniczej oraz wystawa prac plastycznych wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy „Cogito Noster” z Rybnika.

Galeria zdjęć

Wróć