Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek / zdjęcie: J. Astaszow
  • Data publikacji 19 grudnia 2017

Oświadczenie wojewody śląskiego w sprawie wypłat 500+ przed świętami

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, iż przekazałem gminom dodatkowe środki na wypłatę świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+”. Zgodnie z zapotrzebowaniem, które po oszacowaniu niedoborów zgłosiło 51 ze 167 gmin województwa śląskiego, do wypłaty przekazano 3 mln 785 tys. zł.  Wczoraj pieniądze te wpłynęły z Ministerstwa Finansów do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze dzisiaj trafią do samorządów, aby mogły zostać niezwłocznie wypłacone mieszkańcom.

Jestem przekonany, iż gminy, jak do tej pory, staną na wysokości zadania i poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej sprawnie rozdysponują środki na wypłatę świadczeń rodzinnych tak, aby rodziny mogły je otrzymać jeszcze przed zbliżającymi się świętami. Okres przedświąteczny to bowiem czas, w którym dodatkowe finanse są szczególnie potrzebne po to, by zapewnić rodzinom możliwość spokojnego przygotowania się do Bożego Narodzenia.

Jednocześnie chciałbym podziękować Samorządom województwa śląskiego i Pracownikom podległych im jednostek za dotychczasową sprawną i efektywną współpracę przy realizacji programu rządowego „Rodzina 500+”. A z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzę wszystkim Państwu, aby upłynęły one w atmosferze miłości, radości i pokoju. Niech będzie to czas tylko i wyłącznie poświęcony rodzinie i pielęgnowaniu rodzinnych wartości.

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski

Wróć