Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczone /fot. A. Karendał/
  • Data publikacji 12 czerwca 2019

Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości wręczone

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się dziś uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla 25 mieszkańców naszego regionu. Uroczystego aktu dekoracji w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy dokonała podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Anna Surówka-Pasek. W wydarzeniu wzięli również udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz wicewojewoda Robert Magdziarz. 

Państwa historia jest bardzo wzruszająca. Wszyscy Państwo, każdy w swojej dziedzinie, przyczyniliście się do budowania Państwa Polskiego, umacniania jego tożsamości – powiedziała o uhonorowanych minister Anna Surówka-Pasek. – Trzeba o tę Polskę dbać i wciąż niezmiennie ją budować swoją wiedzą i swoim doświadczeniem – dodała.

Dzisiejszą uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

***

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości jest odznaczeniem państwowym, przyznawany od 2018 roku na wniosek Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz wojewodów. Medal jest nadawany żyjącym obywatelom polskim w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2018-2021.

/z wykorzystaniem materiałów ze strony internetowej www.prezydent.pl/

Galeria zdjęć

Wróć