Grafika ilustracyjna promująca konkurs
  • Data publikacji 25 października 2018

Znamy nazwiska laureatów konkursu „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”

Wiemy, że czekaliście z niecierpliwością na wyniki konkursu plastycznego pn. „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”. Na konkurs wpłynęło ponad 1700 prac, więc wybór nie był łatwy. Nadesłane prace były oryginalne i bardzo pomysłowe.

Przed trudną decyzją wskazania najciekawszych prac stanęła komisja konkursowa w składzie:

  1. Mariusz Dawid, dyrektor Biura Filatelistyki Poczty Polskiej SA wz. Ewelina Lerke, koordynator regionalny ds. filatelistyki,
  2. dr Marta Więckowska, dziekan Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wz. dr Monika Starowicz,
  3. Dorota Niedzielska-Barczyk – Kuratorium Oświaty w Katowicach,
  4. Iwona Matuszewska – Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Jurorzy oceniali: zgodność pracy z tematem, jakość wykonania, oryginalność i pomysłowość, walory artystyczne (takie jak: kompozycja, gama kolorystyczna i technika wykonania), a także stopień trudności wykonania.

Kto wygrał w konkursie?

Oto lista laureatów I, II lub III miejsca:

Autor: Anna Kozieł
I miejsce w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 2 w Czańcu

Autor: Zofia Janik
II miejsce w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach

Autor: Julia Kierepko
III miejsce w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach

Autor: Julia Suszek
I miejsce w kategorii: szkoły średnie
Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej

Autor: Damian Fejdasz
II miejsce w kategorii: szkoły średnie
Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach

Autor: Paweł Coner
III miejsce w kategorii: szkoły średnie
Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej

Autor: Maria Scholz
I miejsce w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (młodzież)
Caritas Archidiecezji Katowickiej, Ośrodek św. Jacka w Katowicach

Autor: Paulina Haberka
II miejsce w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (młodzież)
Caritas Archidiecezji Katowickiej, Ośrodek św. Jacka w Katowicach

Autor: Dawid Biel
I miejsce w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (osoby dorosłe)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie

Autor: Aleksandra Gontarz
II miejsce w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (osoby dorosłe)
Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaworznie

Autor: Anna Załęgowska
III miejsce w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (osoby dorosłe)
Stowarzyszenie Działające na rzecz Osób Chorych Psychicznie i Ich Rodzin „Przystań” w Katowicach

Lista osób, których prace zostały wyróżnione:

Autor: Olivia Gołąbek
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudzińcu

Autor: Laura Majzner
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Bytomiu

Autor: Alicja Michalak
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach

Autor: Wiktoria Pollok
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Damrota w Lubecku

Autor: Martyna Warmons
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa w Bycinie

Autor: Agata Wolnik
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu

Autor: Nikola Żelichowska
Wyróżnienie w kategorii: szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Jaworznie

Autor: Marlena Golda
Wyróżnienie w kategorii: szkoły średnie
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie

Autor: Katarzyna Szemik
Wyróżnienie w kategorii: szkoły średnie
Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stanisława Maczka w Bielsku-Białej

Autor: Paweł Bywalec
Wyróżnienie w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (osoby dorosłe)
Środowiskowy Dom Samopomocy w Katowicach

Autor: Łukasz Gach
Wyróżnienie w kategorii: warsztaty terapii zajęciowej (osoby dorosłe)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie

Autor: Henryk Pruski
Wyróżnienie w kategorii: kluby seniora
Dom Dziennego Pobytu „Klub Seniora” w Lublińcu

 

Gratulujemy!

 

Uroczystość wręczenia nagród wszystkim 23 laureatom konkursu „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” połączona z wernisażem najciekawszych prac konkursowych* odbędzie się 9 listopada 2018 roku (piątek) o godz. 10:00 w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach (ul. Jagiellońska 25). Uroczystość uświetni występ artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach.

***

Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” to projekt ogłoszony przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach i Pocztę Polską SA. W konkursie na zaprojektowanie najciekawszej pocztówki wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego. Celem projektu było zachęcenie jak największej liczby osób do wspólnego upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wzmocnienie świadomości obywatelskiej.

Projekt sfinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 20172022.

Partnerami projektu są Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

*Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” połączonej z wernisażem najciekawszych prac konkursowych będą wykonywane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych, jak również ich inne dane osobowe. Udział w uroczystości jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Wojewodę Śląskiego – Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach (ŚUW) wizerunku uczestnika, a także ewentualnie innych danych osobowych w celu rozpowszechniania informacji o działaniach Organu.

Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się na stronie internetowej ŚUW (w zakładce „Media i Patronaty” – „Multimedia”).

Galeria zdjęć

Wróć