• Data publikacji 8 marca 2018

Święto kobiet w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

Z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet Śląski Urząd Wojewódzki odwiedziło 8 pań, które jako pierwsze odpowiedziały na zaproszenie wojewody Jarosława Wieczorka i zdobyły przepustkę do spędzenia tego wyjątkowego dnia w zabytkowym gmachu.

Uczestniczki wydarzenia, wśród których znalazły się mieszkanki Katowic, Będzina, Gliwic, Mikołowa i Sosnowca, zwiedziły sale reprezentacyjne urzędu – w tym Salę Sejmu Śląskiego i Salę Marmurową – oraz poznały jego najciekawsze zakamarki, takie jak skarbiec czy gabinety wojewodów, gdzie niegdyś znajdowały się pokoje mieszkalne wojewody Michała Grażyńskiego. Panie miały też okazję przejechać się zabytkową widną paciorkową oraz na własne oczy przekonać się jak wygląda praca w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. - Zupełnie inaczej odbieram to całe otoczenie, to, co się tutaj dzieje w urzędzie. Przychodzimy tutaj załatwić jakąś sprawę i koniec, natomiast tu są ludzie, którzy tak jak w 112, pracują całą dobę. Zobaczenie od kuchni tego wszystkiego jest bardzo cenne – opisywała swoje wrażenia Maria Durska, jedna z uczestniczek wydarzenia. Pozostałe panie również nie kryły zadowolenia. - Wszystko mi się podobało. Jestem tutaj pierwszy raz na takim zwiedzaniu, więc jestem zachwycona (…) Dla mnie przede wszystkim zostało odkryte miejsce bardzo historyczne – mówiła z kolei Maria Mol-Grabowska.

Po pełnym wrażeń zwiedzaniu z paniami spotkał się wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, który złożył im najlepsze życzenia oraz wręczył upominki, w tym pamiątkowe zdjęcia z tego wydarzenia. Uczestniczki miały również okazję porozmawiać z wicewojewodą o jego pracy w urzędzie i uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Galeria zdjęć

Wróć