• Data publikacji 6 stycznia 2018

Prezydent w Orszaku Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Skoczowie odbył się juz po raz czwarty, w tym roku pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich". W kolorowym pochodzie ulicami miasta wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda wraz z małżonką. Uczestniczył w nim także wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. - To niezwykła tradycja tej miejscowości, która przyciąga prawdziwe tłumy z całego województwa. To także świetna okazja, by rodziny spędziły czas wspólnie - podkreślał wicewojewoda.

W postacie królów: Kacpra, Melchiora i Baltazara tradycyjnie wcielili się mieszkańcy. Monarchowie pokłonili się Świętej Rodzinie, a następnie, po wspólnym śpiewaniu kolęd przy bożonarodzeniowej stajence wraz z góralskim zespołem "Równica" z Ustronia, głos zabrał Prezydent Andrzej Duda.- Jesteśmy wspólnotą, bo mamy wspólne wartości. Wielu z nas połączonych jest wartościami religijnymi, wyznania, wiary, ale wszyscy jesteśmy połączeni wielką wartością niepodległej Rzeczypospolitej, naszej polskiej, naszego państwa - mówił Prezydent.

Na zakończenie uroczystości rozstrzygnięto konkurs dla najmłodszych na najpiękniejszą koronę królewską. Nagrody zwycięzcom wręczyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Prezydent w skoczowskim ratuszu spotkał się także z samorządowcami oraz złożył wpis do Księgi Pamiątkowej. 


 

Galeria zdjęć

Wróć