Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Premier zainaugurował budowę instytucji naukowych/fot. A. Kucharzewska
  • Data publikacji 8 września 2019

Premier zainaugurował budowę instytucji naukowych

Centrum Himalaizmu ma uświadamiać, jak wielkie osiągnięcia są już po stronie Polaków, ale również po stronie młodych zdobywców, którzy chcą wytyczać kolejne szlaki – powiedział szef rządu podczas briefingu ws. budowy, wyposażenia oraz utrzymania Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki. Prezesowi Rady Ministrów towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Prace budowlane mają ruszyć w 2021 roku. Centrum Nauki to równe szanse w dostępie do nowoczesnej, pozaszkolnej edukacji dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Zapewni rozwój dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Jak podkreślił premier, Centrum będzie kładło nacisk na nowoczesność. – Będzie to instytucja, która przyciągnie młodych ludzi oraz przedsiębiorców – kontynuował.

Historia wspinaczek górskich, szerzona przez Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki ma pokazać młodym ludziom drogę do sukcesu opartą o wysiłek, hart ducha, dyscyplinę i bardzo ciężką pracę – mówił szef rządu o celach Instytucji, która zajmie się popularyzowaniem wiedzy dotyczącej wypraw górskich oraz przedstawieniem historii Jerzego Kukuczki i śląskich himalaistów. – Ma ono pokazywać, że chcemy zdobywać najwyższe szczyty w rozwoju Polski  – powiedział premier, dziękując inicjatorom przedsięwzięcia.

/źródło: www.premier.gov.pl/

 

Galeria zdjęć

Wróć